Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

ДПТНЗ "Путивльський професійний ліцей"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Виховна робота

 

Портфоліо вихователя гуртожитку Рилової Ірини Вікторівни https://drive.google.com/file/d/1lkJiI5yhnJ4GMwYad2Pa1b_ZhNg1Zfab/view?usp=sharing

 

Планування та організація навчально-виховної діяльності у ДПТНЗ «Путивльський  професійний ліцей»  забезпечується відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.04.2002 року № 257 «Про затвердження Примірного положення про організацію і проведення виховної роботи у професійно-технічних навчальних закладах».
Вся виховна робота:
Ø планується  за основними напрямками виховної роботи:
- Громадянське виховання.
- Формування навичок здорового способу життя.
- Превентивне виховання.
- Трудове виховання
- Моральне виховання.
- Родинно-сімейне виховання.
- Художньо-естетичне виховання.
- Сприяння творчому розвитку особистості.
- Екологічне виховання.
- Військово - патріотичне виховання.
Ø відображається у  розділі «Виховна робота» плану роботи навчального закладу;
Ø ведеться відповідно планам роботи медичного пункту, бібліотеки, соціального педагога, методичної комісії класних керівників.
Вся робота відображена у протоколах засідань педагогічної ради з питань навчально-виховної діяльності, плани роботи і протоколи засідань ради профілактики, громадського наркопосту, плани роботи учнівського самоврядування, спільні плани роботи з органами внутрішніх справ, наркодиспансером, журнали  обліку проведення занять керівниками гуртків художньої самодіяльності, спортивних секцій.
За організацію та здійснення виховної діяльності, соціальний захист учасників навчально-виховного процесу відповідає заступник диретктора з НВР ліцею Лупинос М. В., яка   виконує дані обов’язки з  вересня  2009 року.
Вся виховна робота  в ліцеї спрямована на виховання всебічно розвиненої, соціально-компетентної особистості учнів, на формування майбутніх  лідерів.
Методична комісія класних керівників працює над виховною проблемою «Виховання всебічно розвиненої, соціально-компетентної, адаптованої  до сучасного суспільства особистості». Очолює методичну комісію класних керівників  досвідчений педагог, викладач української мови та літератури, класний керівник,  Суховєєва Любов Олексіївна.
Методична комісія розглядає нестандартні форми роботи з учнями у виховному процесі. Використовуються такі форми як робота в групах, відкриті виховні години з застосуванням інноваційних технологій, круглі столи, диспути, дискусії, відкриті засідання гуртків та ін.
Національно-патріотичну спрямованість мають заходи: урочисті лінійки, присвячені Дню Знань, Дню працівників освіти, Дню Збройних сил України, Дню Перемоги, зустрічі з ветеранами Другої Світової війни, учасниками бойових дій, працівниками військового комісаріату, акції «Доброго ранку, ветерани!», тематичні виховні години, тижні  правового та громадянського виховання, військово-спортивні свята «Козацькі забави», літературно-музичні композиції до дня народження Т.Г. Шевченка, Лесі Українки. Вихованню національної свідомості сприяють куточки державної символіки України, розміщені у вестибюлях, навчальних кабінетах та  майстернях, бібліотеці гуртожитку.
Крім цього, в ліцеї проводиться значна робота з превентивного виховання, правової освіти. Працює юридичний всеобуч для учнів і працівників ліцею, штаб профілактики правопорушень. Профілактика злочинності та правопорушень серед учнів навчального закладу передбачає тісну співпрацю з Путивльським РВ ГУМВС в Сумській області згідно з погодженим планом спільних заходів щодо попередження правопорушень, зі службою у справах дітей. В ДПТНЗ "Путивльський професійний  ліцей"  розроблено заходи:
Ø з  профілактики  правопорушень і посилення боротьби із злочинністю;
Ø з поширення правових знань серед учнівської молоді;
Ø з профілактики алкоголізму, паління та наркоманії ,

що включають проведення просвітницьких лекцій, рейдів – перевірок явки учнів (операція «Урок», Дні дисципліни), участь в роботі штабу профілактики, індивідуальні бесіди з учнями та їх батьками, анкетування, конкурси, виставки, зустрічі з працівниками правоохоронних органів та інше. Класними керівниками, майстрами в/н проводяться відповідні тематичні виховні години.
У ліцеї працює учнівське самоврядування, яке діє на рівні  навчального закладу, сприяє розвитку в учнів самостійності, ініціативи, творчої самореалізації особистості. За попередні роки створена структура, розроблено положення про учнівську раду. Щоб якомога успішно вирішити всі  завдання які постають у процесі навчання та виховання підростаючого покоління в ліцеї  було активізовано роботу  учнівського самоврядування в ліцеї . 

Рада учнівського самоврядування "Лідер” розпочала свою роботу з   вересня 2007 року, були проведені вибори, створений і    затверджений статут, складений план роботи ради  на рік,  були укладені угоди та меморандуми з адміністрацією ліцею та керівництвом інших    організацій міста, про співпрацю та взаємодопомогу.  
Рада  учнівського самоврядування веде активну участь у суспільно-громадському житті ліцею та міста, приймає участь у   різних акціях, проводить сама благодійні акції, а саме, відвідування дітей  інтернату та  вручення їм подарунків  до свята «Святого Миколая»,участь волонтерів ліцею у акції «Серце до Серця», «Доброго ранку Ветеране», «Зустріч поколінь» та багато інших.
Рада "Лідер” оголосила конкурс по ліцею "Краща група”, підсумки підводяться щомісяця на засіданнях ради за встановленими критеріями, на цих засіданнях вирішуються проблеми, питання які хвилюють молодь, затверджується план роботи на наступний місяць,  вирішуються спірні питання, складаються пропозиції  для адміністрації і педагогічного колективу ліцею, щодо покращення життя, навчання учнів, урізноманітнення їх дозвілля. Позитивним досвідом є проведення днів учнівського самоврядування , які відбуваються напередодні дня закоханих. Цей захід дисциплінує, згуртовує учнів, розвиває їх самостійність формує лідерські я кості.
Активну участь у житті учнівського самоврядування бере адміністрація ліцею та педагогічний колектив. Проводяться , спільні наради, семінари, тренінги, організована робота консультативного центру, де надаються консультації учням з різних питань, самими учнями чи педагогами.
Робота самоврядування спрямована на виховання самих себе , добрими чуйними, патріотичними особистостями. Тому систематично проводяться зустрічі  з ветеранами Великої Вітчизняної Війни,
Ведеться активна робота по поповненню ліцейного музею новими експонатами, також організовуються зустріч з  воїнами афганцями, цікавими людьми, військовими, лікарями, проводяться відео семінари і лекторії по  розширенню світоглядного досвіду учнів, поетами, що значно збагачує духовний розвиток молоді.
Робота учнівського самоврядування здійснюється за напрямками: навчально-організаційний; культурно-масовий; дослідницько-пошуковий; національно-патріотичний; спортивний. Силами учнівського самоврядування разом із педагогами проводяться предметні тижні, випускаються тематичні газети, проводиться профорієнтаційна робота. Один із напрямів роботи – контроль за відвідуванням занять. Старости груп ведуть рапортички, де викладачі фіксують явку та порушення дисципліни.
 В ліцеї  учнівське самоврядування, це один з вагомих важелів у процесі виховання учнівської молоді, бо саме  тут учні вчаться дорослому життю, вчаться бути дорослими, самостійними, вчаться бути лідерами, бути комунікабельними тощо. Вся робота  по розвитку та функціонуванню учнівського самоврядування  узагальнена та систематизована
 Здоров’язберігаючі технології  (кількість гуртків, спортивних секцій, факультативів, % охоплення).
Позаурочна виховна робота у навчальному закладі проводиться відповідно до плануючої документації. Працюють п’ять гуртків художньої самодіяльності, (танцювальний, агітбригада, вокальний, драмгурток, дискотека) дві спортивні секції: футбол, волейбол,  гурток технічної творчості, предметні гуртки на базі яких проводиться значна кількість виховних заходів, що дає можливість  охопити організованими формами зайнятості близько 90 % учнів навчального закладу.
Систематична, цілеспрямована діяльність щодо залучення учнів до різних форм позаурочної роботи має позитивні  результати. Навчальний заклад нагороджується кожного року дипломами управління освіти і науки , грамотами та дипломами місцевих органів влади.Позаурочна зайнятість учнів базується на роботі спортивних секцій, гуртків  художньої самодіяльності та позаурочних виховних заходах.В ліцеї працює 3 спортивних секцій.- Футбол- Н/ теніс- Волейболі 6 гуртків- Танцювальний- Дискотека- Агітбригада- Вокальний- Рукодільниця За тарифіковані – 8Незатарифіковані – 2Батьківський комітет  і учнівське самоврядуванняБатьківський комітет ліцею нараховує – 15 батьків, в кожній групі створено свій комітет по 3-4 чоловіки.Учнівське самоврядування – добровільна дитяча організація сприяння і вдосконалення навчально – виробничого процесу , охорони здоров’я, культурного та фізичного виховання , згуртованості колективу ліцею, формування у учнів свідомого та відповідального відношення до своїх прав та обов’язків. В ліцеї працює учнівська рада самоврядування « Лідер», мета якої- Захист прав та інтересів учнів- Інтеграція зусиль для добрих і корисних справРозробка і втілення проектів, спрямованих на поліпшення навчально – виховного процесу в ліцеї.ПравопорушенняОсновними завданнями право виховної роботи з молоддю є формування шанобливого ставлення до закону, нетерпимість до порушень законності та правопорядку. Систематична профілактика правопорушень боротьби із шкідливими звичками учнів.     

Пошук
Календар
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz