Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

ДПТНЗ "Путивльський професійний ліцей"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Учнівське самоврядування

1 Статут учнівського самоврядування "Лідер" https://drive.google.com/file/d/1BdIezaW9YNSAX4FaBZ8SWhK3-FRI5Hz1/view?usp=sharing

 

 

   

 Самоврядування Ми в ліцеї представляємо,

І учнівську раду "Лідер” маємо.

Міністерства і прес-служба у нас діє

Кожен навиками управляння володіє.

 Акції, турніри, лідерства, змагання –

Ось дієві форми самоврядування!

Ми працюємо впевненню, завзято,

Бо ліцей зразковий хочем мати!  

 

 

Процеси відновлення, що відбуваються в країні, все часті­ше переконують нас у тому, що сформувати правову державу без підготовки підростаючих поколінь до життя у правовому, демократичному гуманному суспільстві без виховання само­стійної, відповідальної за свої справи і вчинки людини не­можливо.

Сьогодення потребує людей, яким властиві ініціатив­ність, здатність до здійснення свідомого самостійного вибору, розвинене почуття власної гідності, здатність до особистісного самовдосконалення. Саме такі люди зможуть брати про­дуктивну участь у розбудові суспільства. Для того щоб бути успішним в інформаційному, мінливому суспільстві, необхідно володіти цілою низкою лідерських компетенцій: управлінням своїм мисленням, по­чуттями, поведінкою, впливом на інших людей, умінням приймати рішення тощо. Це пояснюється тим, що люди­на в житті виконує різні ролі, в тому числі й керівника мікро- (сім'я) або макроколективу (виробництво, організація, відділ та ін.).

Ефективною формою підготовки лідерів є система вихо­вання на засадах учнівського самоврядування. Це справжня школа дії, де на практиці використову­ються уміння, одержані учнями на факультативних заняттях. Учнівське самоврядування покликане відіграти активну роль у підготовці сьогоднішніх школярів до реального самовряду­вання, формування у них готовності виконувати свій грома­дянський обов'язок.

Реалії педагогічної практики свідчать про те, що здат­ність і готовність виступити в ролі активного і свідомого чле­на суспільства може бути розвинена в особистості, яка буде відповідальною за вирішення будь-якої проблемної ситуації, особливо на рівні прийняття рішень.Це пе­редусім розв'язання соціальних проблем у системі учнівського самоврядування. Важливо, що в учнів формується досвід який з умов навчального закладу буде перенесений у доросле, в тому числі й професійне, життя.

Створюючи систему учнівського самоврядування в ДПТНЗ «Путивльський професійний ліцей», першочергово для вирішення постали наступні завдання :

1.    Створити умови для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України, формувати покоління, які здатні навчатися впродовж життя, створювати і розвивати цінності громадського суспільства.

2.     Організація демократичного  ліцейного життя, коли сам учень є організатором, учасником функціонування міні-моделі суспільства.

3.    Через широко розвинену систему органів самоврядування забезпечити залучення учнів до діяльності колективу, до діяльності загально-ліцейного колективу, суспільства.

4.    Зробити мету і завдання реформування виховної роботи особисто     значущим для кожного з учнів.

5.    Сформувати у учнів високі моральні якості, вміння співпрацювати на принципах рівності, вміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму.

6.    Сформувати толерантне ставлення  один до одного, старших, різних світоглядів.

7.    Сформувати  почуття патріотизму, національної гідності, поваги до рідної мови.

 

Були визначені основні сфери діяльності учнівського самоврядування:

1.     Організаторська сфера.

 Організаторська діяльність педагогів ліцею має на меті:

-         Впорядкувати роботу органів учнівського самоврядування (конкретних учнів, відповідальних за певний напрям роботи).

-         Надати їхній діяльності планомірного характеру.

-         Допомогти в організаторській діяльності.

   2. Комунікативна сфера.

Налагодження педагогічних, доцільних, ділових, міжособистісних відносин між:

-         Педагогами-консультантами й учнями, відповідальними за певний напрямок роботи.

-         Педагогами й  учнями – керівниками органів учнівського самоврядування.

-         Педагогічним і учнівським колективом.

3.     Діагностична сфера.

Виявлення успіхів та недоліків у роботі органів учнівського самоврядування.

А) Мотиваційна – сукупність мотивів, адекватних  цілям та завданням управління.

Б) Когнітивний- сукупність знань, необхідних для управління.

В) Операційний- сукупність умінь і навичок  практичного виконання.

Г) Особистісний – сукупність важливих для управління особистісних якостей.

 

 

 

 

Структура  учнівського самоврядування в

 

Путивльському професійному ліцеї 

 

  

 

 

 

              Рада учнівського самоврядування "Лідер” розпочала свою роботу з  вересня 2007року, були проведені вибори, створений і    затверджений статут, складений план роботи ради  на рік,  були укладені угоди та меморандуми з адміністрацією ліцею та керівництвом інших    організацій міста, про співпрацю та взаємодопомогу. Рада  учнівського самоврядування веде активну участь у суспільно- громадському житті ліцею та міста, приймає участь у   різних акціях, проводить сама благодійні акції, а саме , відвідування дітей  інтернату та  вручення їм подарунків  до свята «Святого Миколая»,участь волонтерів ліцею у акції «Серце до Серця», «Доброго ранку Ветеране», «Зустріч поколінь» та багато інших.    Рада "Лідер” оголосила конкурс по ліцею "Краща група”, підсумки підводяться щомісяця на засіданнях ради за встановленими критеріями, на цих засіданнях вирішуються проблеми, питання які хвилюють молодь, затверджується план роботи на наступний місяць,  вирішуються спірні питання, складаються пропозиції  для адміністрації і педагогічного колективу ліцею, щодо покращення життя, навчання учнів, урізноманітнення їх дозвілля. Активну участь у житті учнівського самоврядування бере адміністрація ліцею та педагогічний колектив. Проводяться , спільні наради, семінари, тренінги, організована робота консультативного центру, де надаються консультації учням з різних питань , самими учнями чи педагогами. Робота самоврядування спрямована на виховання самих себе , добрими чуйними, патріотичними особистостями. Тому систематично проводяться зустрічі  з ветеранами Великої Вітчизняної Війни, ведеться активна робота по поповненню ліцейного музею новими експонатами , також організовуються зустріч з  воїнами афганцями, цікавими людьми, військовими, лікарями, проводяться відео семінари і лекторії по  розширенню світоглядного досвіду учнів, поетами, що значно збагачує духовний розвиток молоді. Наше учнівське життя цікаве і різноманітне, ми багато подорожуємо, спілкуємось маємо свій відео та фотоальбоми. В ліцеї постійно проводяться  акції з приводу пропаганди здорового способу життя, правового виховання. В ліцеї працює радіо «Ліцей  FM», завдяки якому новини швидко поширюються і посмішки не сходять з облич.        

 

 

             

Пошук
Календар
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz