Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

ДПТНЗ "Путивльський професійний ліцей"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Психолог радить

 

Пам'ятка учням

На допомогу учням

                       

Практичний психолог впроваджує факультативний курс: «Особистість та міжособистісні відносини» з учнями гуртожитку. Головною метою є поглиблення навичок самоаналізу і саморозуміння,почуттів і мотивів поведінки оточуючих, вміння знаходити вихід у скрутних обставинах, долати неприємності почуттів.Учні, які відвідують заняття, приймають активну участь у роботі, дізнаються про закономірності взаємовідносин між людьми, навички налагодження міжособистісного контакту. Важливою складовою є профорієнтаційні теми, які є підгрунтям до успішної самореалізації особистості в майбутньому.

ЯКІ УМОВИ ПОТРІБНО СТВОРИТИ ВДОМА, ЩОБ ВИЯВИТИ ЗДІБНОСТІ ДИТИНИ

1. Створіть дитині затишну і безпечну психологічну базу для її пошуків, до якої вона могла б повернутися.
2. Підтримуйте схильність дитини до творчості і виявляйте співчуття до невдач. Уникайте несхвальних оцінок її творчих ідей.
3. Будьте терпимі до дивних ідей, поважайте допитливість, запитання й теорії дитини. Намагайтесь відповідати на всі запитання, навіть якщо вони здаються дивними й абсурд¬ними.
4. Давайте дитині побути самій і дозволяйте, якщо вона того хоче, самій займатися своїми справами. Надлишок опіки може пригальмувати творчість.
5. Допомагайте дитині вчитися будувати її систему цінностей, не обов'язково засновану на її власних поглядах, щоб вона могла поважати себе і свої ідеї поряд з ідеями інших. Таким чином її саму буде цінувати оточення.
6. Допомагайте дитині у задоволенні основних людських потреб (почуття безпеки, любові, поваги до себе й оточення).
7. Виявляйте симпатію до її перших незграбних спроб вислов¬лювати свої ідеї словами і робити їх таким чином зрозумілими оточенню.
8. Знаходьте слова підтримки для нових творчих здобутків дитини, уникайте критики перших спроб — хоч якими невдали¬ми вони були б. Ставтеся до них з теплом: малюк прагне творити не лише для себе, але й для тих, кого любить.
9. Підтримуйте необхідну для творчості атмосферу, допома¬гаючи дитині уникнути суспільного несхвалення.
10. Пам'ятайте: дитина, позбавлена позитивного творчого ви¬ходу, може спрямувати свою енергію у зовсім небажаному на¬прямку.

ТИПОВІ ПОМИЛКИ БАТЬКІВ ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ


• Переобтяжують дітей заняттями музикою, танцями, малюванням тощо за рахунок ігор та прогулянок;
• сприймають здібності сина чи доньки як засіб реалізації власних уподобань та нереалізованих прагнень і вимагають    від дитини більшого, ніж вона здатна сприйняти, зробити;
• висувають не завжди достовірні гіпотези: скажімо, вважають, що соціально-комунікативні можливості розумово   обдарованої дитини такі ж високі, як і інтелектуальні;
• відводять своєму вундеркінду привілейоване становище в родині, що негативно позначається і на самій дитині, і на її   братах і сестрах;
• невиправдано залучають дитину до вирішення «дорослих» родинних проблем, чим завдають шкоди її емоційному   розвиткові;
• купують надміру інтелектуальні ігри, забуваючи про спортивний інвентар, про необхідність фізкультури;
• не завжди знаходять правильний підхід до дитини, ставлять до неї вимоги, як до дорослої, не вміють досягти   взаєморозуміння, встановити щирі, товариські взаємини.

 

 

Поради батькам щодо профілактики насильства

  1. ЛЮБІТЬ ваших дітей, адже вони є найближчі люди у вашому житті.
  2. ПОВАЖАЙТЕ ваших дітей, адже повага то є визнання цінності ваших синів та доньок.
  3. СЛУХАЙТЕ вашу дитину, адже немає іншого способу почути її потреби,почуття, думки.
  4. РОЗМОВЛЯЙТЕ з вашою дитиною, адже це єдина можливість почути її та бути вислуханим нею.
  5. ДОВІРЯЙТЕ вашій дитині, бо довіра є основою щасливих стосунків.

 

Поради підліткам щодо профілактики насильства

  1. ЛЮБІТЬ ваших батьків, бо якими б вони не були, вони дали вам життя.
  2. ПОВАЖАЙТЕ ваших батьків, адже повага – це визнання цінності людини у вашому житті. ПОВАЖАЙТЕ оточуючих, адже повага до них є виявом вашої власної поваги до себе.
  3. БУДЬТЕ ТОЛЕРАНТНИМИ до інших, бо у кожного з нас є свої особливості.
  4. БУДЬТЕ ДОБРОЗИЧЛИВИМИ,адже це є запорукою побудови довірливих дружніх стосунків.
  5. ВЧИТЬСЯ СПІЛКУВАТИСЯ, бо це допоможе вам не тільки у роки навчання, а й у подальшому житті, професійному та особистому.
Пошук
Календар
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz