Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

ДПТНЗ "Путивльський професійний ліцей"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Наш славетний край

    

 

                                                                                   

Тисячолітній Путивль... Це древнє місто на Сеймі зіграло важливу роль в історії Русі. У ряді інших давньоруських фортець він надійно захищав південні границі російської землі від спустошливих набігів степовиків, а в середні століття - від нападів литовських феодалів, польської шляхти, кримських татар.

Краса міста і його околиць втілена в добутках літератури й мистецтва. Про нього писав автор "Слово о полку Игореве". А.С. Пушкін згадує про Путивль у трагедії "Борис Годунов". Місто відбите на прекрасних полотнах Миколи Рериха й Петра Левченко.

Путивль розташований у дивно мальовничій місцевості. Подібно більшості давньоруських міст, він виник на високому березі ріки Сейм на декількох пагорбах, які розділені глибокими ярами. По них колись протікали річки Путивлька, Глечик і безліч безіменних струмків.

Околиці Путивля на правом березі Сейму були покриті дрімучими лісами, де водилися ведмеді, вовки, лосі, дикі кабани. Лівий берег Сейму - плоска низинна рівнина, покрита рідкими перелісками. У природному плані дотепер   добре відчувається границя між лісом і степом. А в стародавності це була границя двох цивілізацій: на схід Путивля, за Сеймом, починався Великий Степ, або Дике поле, де кочували печеніги, половці, торки, пізніше - татари; на захід від Путивля, на споконвіку слов'янських землях здавна жили слав’яни-землепашці. Таким чином, завдяки своєму географічному положенню, Путивль зіграв історичну роль захисника слов'янських земель, він став ареною запеклої війни зі степовиками, поступово перетворившись у місто-кріпость.

У середні століття, а точніше, на початку XVІ століття, поблизу Путивля проходила границя між Російською державою й Річчю Посполитою. Протягом  двох наступних століть місту проходилося протистояти одночасно й татарським набігам, і агресії західних сусідів.

Все це відбилося у вигляді Путивля. У його архітектурі помітна перевага оборонних рис. Так, у панорамі сучасно міста панують кріпосні спорудження Молчанского монастиря. Крім того, Путивль відчув на собі вплив різних культур. В архітектурних пам'ятниках, добутках живопису, скульптури, народній творчості простежуються риси російського, українського, польського мистецтва, різних національних традицій. І це цілком природно. У Путивлі пліч-о-пліч   жили українські козаки, російські стрільці й ремісники. Сюди приїжджали торговельні гості із ближніх і далеких міст і держав.

Цікаво помітити, що дотепер   пам'ятники історії й культури Путивля являють собою єдине ціле з недоторканим природним ландшафтом, що представляє більшу естетичну й екологічну цінність.

Бурхливі події ХХ століття не пройшли повз тихе містечко. Революція й громадянська війна залишили свій слід у його долі. А в роки Великої Вітчизняної війни Путивль став центром партизанського руху на Сумщині.

Назавжди записаний в історію подвиг партизан, які під командуванням легендарного Ковпака, в 1942 році зробили рейд від Путивля до Карпат. За місяць ковпаківці пройшли по тилах супротивника 750 км. - через Сумські, Чернігівські, Гомельські, Київські, Житомирську області. За період свого другого рейду - з липня по жовтень 1943 року - з'єднання партизанських загонів пройшло з боями чотири тисячі кілометрів. Партизани вивели з ладу основні нафтоперегінні заводи, нафтосховища, нафтові вишки й нафтопроводи, розташовані в районі Дрогобича й Івано-Франківська. ...Багато чого в Путивлі нагадує про подвиг партизанів-ковпаківців. Іменами Ковпака, Руднєва, Базими, Коренева названі вулиці. У вересні 1956 року в Спадщанському  лісі був відкритий Музей партизанської слави.

Після війни планувалося відродити місто: відновити кріпосні стіни, побудувати сучасні будинки... Але від цих планів залишилися тільки вулиці, поділені на квадрати, немов шахівниця. Сучасний Путивль це тихе спокійне містечко, що складається із приватних будинків і декількох пятиповерхівок у центрі. Він "просипається" у вихідні дні, коли селяни з околишніх сіл везуть на головний ринок свої товари й продукти.

Путивль зберіг  свою патріархальність і неповторність. Тут навіть дитина прекрасно знає історію міста, пишається нею. Він може без вагань показати стародавній Городок і місце, звідки Ярославівна проводжала князя Ігоря на смертельний бій. До того ж, Путивль, можливо єдине місто у світі, де й зараз є надзвичайно смачне повітря, кристально чиста річкова вода й старі люди , які до глибокої старості бадьоро їздять на велосипедах.

 

ПУТИВЛЬ місто на Україні, Сумська обл., на р. Сейм, в 24 км від ж.-буд. ст. Путивль. 19,5 тис. жителів (1991). Харчові підприємства. Краєзнавчий музей. Відомий з 1146. Ансамблі Молчанского (16-19 вв.), Спасского (17 - нач. 18 вв.) монастирів, церква Миколи Козацького (18 в.).

 

Пошук
Календар
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz